Węglowodany

Autor: Weron

ROLA WĘGLOWODANÓW W WYSIŁKU WYTRZYMAŁOŚCIOWYM

 Węglowodany (cukry) to podstawowe paliwo, z którego korzysta ludzki organizm podczas wysiłku fizycznego. Są dużo szybciej przekształcane w mięśniach w energię niż tłuszcze. Ponieważ w dzisiejszym świecie spożywamy ogromne ilości cukrów, nasz organizm  do perfekcji opanował korzystanie z tej siły napędowej. Jednak specjalizacja węglowodanowa nie jest korzystna dla organizmu, ponieważ wykorzystując przede wszystkim cukry zaniedbujemy spalanie (oksydację) tłuszczów, a zachwianie tej równowagi jest najprostszą drogą do magazynowania tkanki łuszczowej.

Problematyka odwodnienia

Autor: Weron

Im większa jest intensywność wysiłku fizycznego, tym więcej ciepła wydziela ludzki organizm. Zostaje ono wyadalone głównie przez skóre w formie potu. Sportowiec może w czasie godziny wypocić 1 litr płynów, a w skrajnych przypadkach nawet ponad 3 litry.

   Odwodnienie organizmu wpływa zarówno na osiągnięcia, jak i na jego zdrowie. Mimo że organizm ludzki jest zbudowany w 60 % z wody, to nie jest w stanie utworzyć jej zapasów, z których mógłby czerpać w nieskończoność. Każda utrata wody wydalonej przez skórę powoduje jej natychmiastowy deficyt w organiźmie. Inaczej jest z rezerwami energetycznymi, które potrafimy magazynować w dużych ilościach w formie tkanki tłuszczowej.

                  ODWODNIENIE = niepotrzebne zmęczenie

Diatermia - czyżby doskonała forma rehabilitacji ??

Autor: Bartosz Weron

Diatermia - wytwarzanie ciepła, czyli głębokiego przegrzania tkanek, przez zastosowanie prądów elektrycznych wielkiej częstotliwości. Źródłem prądu są specjalne typy aparatów, z których przewodami płynie on do elektrod przykładanych na wybrane okolice ciała. Prąd przepływając między elektrodami powoduje przegrzanie znajdujących się między nimi tkanek. W zależności od długości fal wytwarzanych przez aparaty wyróżnia się kilka rodzajów diatermii

1

PORADY

Referencje

więcej >

Batoniki Topsix. są pełne idealnie skomponowanych składników dostarczających zawodnikom nie tylko sporej dawki energii, ale także wielu cennych składników odżywczych oraz witamin. Zapewniają optymalną kompozycję wartości odżywczych'

Marta Mgłosiek

Fart Kielce - siatkówka

repliki zegarków rolex replika zegarki repliki