Węglowodany

Autor: Weron

ROLA WĘGLOWODANÓW W WYSIŁKU WYTRZYMAŁOŚCIOWYM

 Węglowodany (cukry) to podstawowe paliwo, z którego korzysta ludzki organizm podczas wysiłku fizycznego. Są dużo szybciej przekształcane w mięśniach w energię niż tłuszcze. Ponieważ w dzisiejszym świecie spożywamy ogromne ilości cukrów, nasz organizm  do perfekcji opanował korzystanie z tej siły napędowej. Jednak specjalizacja węglowodanowa nie jest korzystna dla organizmu, ponieważ wykorzystując przede wszystkim cukry zaniedbujemy spalanie (oksydację) tłuszczów, a zachwianie tej równowagi jest najprostszą drogą do magazynowania tkanki łuszczowej.

Problematyka odwodnienia

Autor: Weron

Im większa jest intensywność wysiłku fizycznego, tym więcej ciepła wydziela ludzki organizm. Zostaje ono wyadalone głównie przez skóre w formie potu. Sportowiec może w czasie godziny wypocić 1 litr płynów, a w skrajnych przypadkach nawet ponad 3 litry.

   Odwodnienie organizmu wpływa zarówno na osiągnięcia, jak i na jego zdrowie. Mimo że organizm ludzki jest zbudowany w 60 % z wody, to nie jest w stanie utworzyć jej zapasów, z których mógłby czerpać w nieskończoność. Każda utrata wody wydalonej przez skórę powoduje jej natychmiastowy deficyt w organiźmie. Inaczej jest z rezerwami energetycznymi, które potrafimy magazynować w dużych ilościach w formie tkanki tłuszczowej.

                  ODWODNIENIE = niepotrzebne zmęczenie

Diatermia - czyżby doskonała forma rehabilitacji ??

Autor: Bartosz Weron

Diatermia - wytwarzanie ciepła, czyli głębokiego przegrzania tkanek, przez zastosowanie prądów elektrycznych wielkiej częstotliwości. Źródłem prądu są specjalne typy aparatów, z których przewodami płynie on do elektrod przykładanych na wybrane okolice ciała. Prąd przepływając między elektrodami powoduje przegrzanie znajdujących się między nimi tkanek. W zależności od długości fal wytwarzanych przez aparaty wyróżnia się kilka rodzajów diatermii

1

PORADY

Referencje

więcej >

Dotychczas pracowałem z wieloma produktami czołowych marek, ale tapy Dream Tape ( Strappal Sport) są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Z mojego doświadczenia wynika, że tapy powinny być wytrzymale, z mocnym klejem, muszą utrzymywać długotrwałą stabilizację oraz być wygodne w użyciu-wszystkie te cechy mają właśnie Dream Tape. Dodatkowym atutem jest fakt że można je rwać zarówno w poprzek jak i wzdłuż, co jest pomocne w szybkim działaniu.

mgr Bartłomiej Spałek

Górnik Zabrze - piłka nożna

repliki zegarków rolex replika zegarki repliki