KATALOG

SIGVARIS - Sigvaris Performance skarpety uciskowe

 • SIGVARIS PERFORMANCE SPORT - SKARPETY UCISKOWE

Zmaksymalizuj swoja energię

Za skarpetami uciskowymi Sigvaris kryją się doświadczenia medyczne zdobywane przez ponad 140 lat. Jako lider światowego rynku w dziedzinie medycznych wyrobów uciskowych, po raz pierwszy udostępnia swe doświadczenia również w branży sportowej. Sigvaris przedstawia innowacyjne skarpety uciskowe, wykonane z ultranowoczesnych, zaawansowanych technologicznie włókien, perfekcyjnie
dostosowanych do wymogów sportowców. Po raz pierwszy produkt uciskowy zapewnia funkcje wymagane w sporcie, gwarantując przy tym perfekcyjny ucisk nóg.

 

Podczas uprawiania sportu skarpety uciskowe Sigvaris Performance sprawiają, że dzięki zmniejszającemu się w sposób kontrolowany uciskowi od kostki poprzez łydkę, przyspieszane jest krążenie i optymalnie wspierany jest przepływ krwi w łydce. Tym samym szybciej odprowadzane są substancje metaboliczne (np. mleczany), natomiast do włókien mięśniowych dostarczane jest więcej tlenu. Doskonale
przemyślany system rozmiarów uwzględnia wszystkie anatomiczne typy łydek i stóp, a także rozmiary butów, tak by każdy sportowiec mógł
znaleźć optymalną dla siebie skarpetę Sigvaris. Tylko bowiem perfekcyjnie dopasowane skarpety mogą zagwarantować optymalne rozłożenie ucisku, a tym samym i jego skuteczność.

 

Tak działają SIGVARIS PERFORMANCE

 1. Tętnice - dzięki doskonale dobranemu uciskowi przyspieszony zostaje przepływ krwi, który wpływa na lepsze ukrwienie mięśni. Szybsze doprowadzenie krwi ma szczególne znaczenie dla zaopatrzenia mięśni w tlen, dzięki któremu zwiększa się potencjał wydolnościowy. Większa wydajność mięśni i wydłużona wydolność.
 2. Żyły - ucisk dobrany precyzyjnie do kończyny. Od poziomu maksymalnego ucisku na wysokości kostki, zmniejsza się on w sposób kontrolowany do 70% pod kolanem. Dzięki temu przyspieszony zostaje powrót krwi i odprowadzenie substancji metabolicznych (np. mleczanów) z mięśni. Mniej zakwasów i szybsza regeneracja.
 3. Mięśnie - dzięki wsparciu mięśni są one stymulowane i stabilizowane. Taka ich aktywacja daje dwie korzyści:
 • mniej wibracji oddziałujących na wiązadła - obciążenia redukowane są zwłaszcza w okolicach ścięgna Achillesa, a jednocześnie można złagodzić chroniczne dolegliwości związane z zapaleniem
 • mniej mikrourazów - wyraźnie zmniejszona zostaje liczba zerwanych włókien mięśniowych, dzięki czemu wydłuża się wydolność danej partii mięśni, mniej urazów mięśni, zakwasów i kurczów

Zaawansowane technologicznie włókna


Specjalna, wysoce porowata powierzchnia tkaniny z przędzy Bamboo Charcoal zapewnia doskonałą termoregulację. Użyte w tkaninie cząstki aktywnego węgla zapobiegają tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów. Ultranowoczesne połączenie przędzy Aquarius zapewnia wyjątkową regulację wilgotności: poprzez mikro kanaliki pot jest szybko odprowadzany ze skóry na zewnątrz, gdzie szybko odparowuje dzięki dużej strukturze powierzchni. Produkt nie traci swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu.

Funkcje typowe dla sportu

Te zaawansowane skarpety są w pełni dostosowane do wymogów sportowców. Wyjątkowo miękkie wykonanie obszaru stopy zapewnia perfekcyjną amortyzację przy każdym kolejnym kroku. Struktura mikrowłókien zapobiega tworzeniu się odcisków, a protektor ścięgna Achillesa aktywnie wspiera i polepsza ukrwienie. Natomiast protektor palców dodatkowo chroni wrażliwe miejsca wokół palców stóp. Optymalne dopasowanie produktu gwarantowane jest nie tylko poprzez rozbudowany system rozmiarów, lecz również przez asymetryczny profil stóp. Skarpeta zakończona jest bardzo szerokim i komfortowym ściągaczem z płaskimi szwami co eliminuje powstawanie
zastoju żylnego czyli tzw. stazy. Dodatkowo odblask Sigvaris Safety Reflector zwiększa bezpieczeństwo w ciemnościach.

Kontrolowany ucisk

Zmniejszający się w sposób kontrolowany ucisk zaawansowanych skarpet Sigvaris wspiera potencjał wydolnościowy sportowców, zapewniając im:

 • wydłużoną wydolność
 • mniejsze zakwaszenie mięśni
 • mniej kurczów
 • mniej zmęczone nogi

Skarpety uciskowe Sigvaris spełniają surowe wymogi jakościowe naszej firmy. Cała produkcja - od projektowania, poprzez tkanie, konfekcję, wykończenie i uszlachetnianie - odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi w zakładzie produkcyjnym w St. Gallen.

 

Brak pomiaru - brak efektu

Pomiar stanowi o różnicy!

Nie ma dwóch identycznych par nóg. Tylko skarpety dobrane indywidualnie do rozmiaru Twoich nóg gwarantują perfekcyjną skuteczność. Firma Sigvaris opracowała zaawansowany system rozmiarów, który uwzględnia wszelkie możliwe fizjonomiczne kształty łydek, nóg i butów, dzięki czemu możliwy jest dobór optymalnych skarpet dla każdego sportowca. Tylko bowiem perfekcyjnie dopasowane skarpety mogą zagwarantować optymalne rozłożenie ucisku, a tym samym i jego skuteczność.

Aby dobrać prawidłowy rozmiar:

 • zmierz obwód nogi tuż nad kostką
 • zmierz obwód łydki w jej najgrubszym miejscu
 • podaj numer obuwia

Dobierz sój własny rozmiar i wypełnij konfigurator rozmiarów :

 

http://configurator.sigvaris-sports.com/?lang=pl#home

WAŻNE:

Przeprowadzone badania wykazały, że wyroby o zmiennym ucisku SIGVARIS, poza wszelkimi wątpliwościami zapobiegają problemom z kończynami ujawniającymi się w trakcie długich podróży jak: "ciężkość nóg", zmęczenie, obrzęk, odczucie boleści kończyn dolnych czyli powstania tzw. "Zespołu Podróżnego".

 

 

W załączniku oficjalna tabela pomiarów do tych produktów. Wkróce na stronie będzie dostępny kalkulator pomiarów, który po wprowadzeniu danych obwodowych będzie generował konkretny rozmiar.
Dodatkowe informacje w dokumentach PDF:

Oficjalna broszura SIGVARIS PERFORMANCE
Tabela pomiarowa produktów SIGVARIS PERFORMANCE

Odwiedź nasz Sklep

Dział: Strona główna

Potrzebujesz porady?

Zastanawiasz się czy ten produkt
jest dla Ciebie odpowiedni? Nasz
ekspert odpowie na Twoje pytania
i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Powiązane produkty